Ücretsiz Sıralamayı Artıracak WordPress SEO Eklentileri

Ücretsiz Sıralamayı Artıracak WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO Eklentileri İle Üst Sıraya Çıkın

WordPress’te oluşturulan içerik için nasıl daha yüksek bir sıralama elde edersiniz? Çok aranan kaliteli içerik yaratarak. Ancak, arama motoru optimizasyonu için en iyi eklentileri kullanmak da başarılı bir rol oynayacaktır.

Aşağıda, içeriğinizin arama motorlarında üst sıralara .ıkmak için yardımcı olmak için bulabildiğim en iyi ücretsiz WordPress SEO eklentileri arasında yer almaktadır. Sonuçta, kimse ziyaret etmezse bir web sitesine sahip olmanın amacı nedir?

1. Google XML Site Haritaları

Google XML Site Haritaları

Bir web sitesini pazarlamak ve arama motorlarının dikkatini çekmek için ilk bölüm site haritası. Google XML Site Haritaları , bir milyondan fazla WordPress kurulumunda aktif olan ücretsiz bir eklentidir.

Bir site haritası, arama motorlarına içeriği nerede arayacaklarını söyler. Bu eklenti sizin için otomatik olarak yaratacaktır. Tek yapmanız gereken, eklentiyi aktif hale getirmek ve dosyalarınızda listelenecek yazı ve sayfalarınızı değiştirmek.

İçeriğin Google’da dizine eklendiğinden emin olmak, altı kişiden birinin yıl boyunca kullanması nedeniyle önemlidir

2. Yoast SEO

Yoast SEO , birçok nedenden dolayı mükemmel bir eklentidir. Oluşturduğunuz içeriği gerçek zamanlı olarak analiz ederek içerik yazmanıza yardımcı olabilir ve nasıl düzeltileceği konusunda önerilerde bulunabilir.

Yoast  , WordPress’teki metin editörüne bir ek ayar yükler. Okunabilirlik ve anahtar kelime kullanımı için içeriğinizi gerçek zamanlı olarak analiz edecektir. Bu şekilde, hem arama motorları hem de ziyaretçiler için daha iyi içerik oluşturmanıza yardımcı olur.

3. W3 Total Cache

Web sitesi hızı SEO’da önemli bir rol oynar. Teşekkür için W3 Toplam Önbellek , site geçmişte olduğundan daha hızlı olma potansiyeline sahiptir. Tarayıcılarda ön bellek kaldıracı ve sitenin kopyalarını yerel olarak depolamak arasında bu ücretsiz eklenti son derece kullanışlıdır.

Bazı durumlarda, W3 Total Cache  genel performansı 10 kata kadar artırır. Ancak, bu birçok faktöre bağlıdır ve her durumda farklı olabilir. Ayrıca CloudFlare gibi CDN’lerle de çalışır .

4. Broken Link Checker

Web sitesinde bağlantılar kopardıysa, Google ve Bing sayfaları zayıf sıralayabilir. Kırık Bağlantı Denetleyicisi, tüm bu bağlantıların hala iyi olduğundan emin olmanızı sağlar.

Bağlantıları test etmek için her gönderiye ve sayfaya gitmek yerine, bu eklenti sizin için otomatik olarak yapar.

Kırık Bağlantı Denetleyicisi , WordPress panosuna bir yönetici paneli yükler. Bu bölümden, bulmak için birçok gönderiye ve sayfaya göz atmadan, bağlantının kendisini hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz.

6. All in One SEO Pack

All in One SEO Pack

All In One SEO Pack tüm optimizasyon geliştirmek için inanılmaz popüler eklentidir. SEO için en uzun soluklu ve en popüler eklentilerden biri. Güvenlikten otomatik meta etiket oluşturmaya kadar çeşitli araçları destekler.

Gelişmiş bir kullanıcıysanız, daha da fazla kontrol için eklentiyi hassas bir şekilde ayarlama avantajından yararlanabilirsiniz. Şahsen, bu eklentinin WooCommerce gibi e-ticaret platformlarıyla entegre olma özelliğini seviyorum. Geliştiriciye göre, bunu yapan tek ücretsiz eklenti. Google’de eklediğiniz içeriğin çok kısa sürede sıralamaya girdiğini görebilirsiniz.

11. Jetpack

Birçok WordPress kurulumu Jetpack ile önceden yüklenmiş olarak gelecektir . Bu eklenti, WordPress’e daha fazla işlevsellik katan birkaç modüle sahiptir. Örneğin, Site Doğrulama, bir kişinin Google, Pinterest, Bing ve Yandex’deki Arama Konsolu ile etki alanına sahip olduğunu doğrulamasına yardımcı olur.

Foton, farklı ekran çözünürlükleri için onları otomatik olarak ayarlayan Jetpack’in görüntü optimizasyon modülüdür. Görüntüler daha da hızlı dağıtım için bir CDN üzerine yerleştirilir.

Site haritaları da Jetpack ile hızlı bir şekilde kurulabilir.

Bu eklenti, Jetpack ayarlarında açılarak kolayca erişilebilen 20’den fazla modüle sahiptir. Optimizasyondan içerik geliştirmeye, rastladığım en kullanışlı eklentilerden biri.

kaynak: GreenGeeks

yazan: Özer Çaylı