Taş duvar nasıl örülür uygulama tekniği?

Taş duvar nasıl örülür uygulama tekniği?


Taş duvar nasıl örülür uygulama tekniği?.Bu videoda taş duvar yapımını detaylı bir şekilde öğreneceksiniz.Videoyu seyrederek evinizn duvarlarını onarabilir veya yeni duvar ilave edeceksiniz veya kendinize yeni bi oda bile yapabilirsiniz.Tabii bu biraz tekniğinizi geliştirmenizle alakalı.

Eğer bolca pratik yaparsanız işi çabuk kaparsınız , yani bu işi öğrenmeniz tamamen yapacağınız pratikle ilgil bir durum.

Taş duvar yaparken taşın bir yüzü mutlaka düz olmalıdır eğer düz olmazssa ön görünüm yamuk yumuk olur ve sonradan düzelmez.

Taşlar bir sıra dizilir sonra üzerine harç koyulur ,bu harç kalın olmalıdır ince kağıt gibi olmasın en az 4-5 cn kalınlıkta olmalıdır.Koyacağınız harcın çimentosu bolca olmalıdır.

Her iki yüzü düz olarak yapıyoruz ve arada kalanboşlukları irili ufaklı çakıllarla dolduruyoruz ve bu dolgu büyük taşlarla düz olana kadar doldurulur, üzerine yine bolca harç koyulur.

Taş duvar nasıl örülür uygulama tekniği?Eğer  duvarın taşlarında oynama olursa ( bunu elinile bastırıp sağa sola oynatarak kontrol edebilirsiniz ) altına ve yanlarına küçük çakıl sıkıştırın ve sonra çekiçle bunları çakarak taşları iyice sıkıştırabilirsiniz.

Duvarın köşesine gelen taşlara köşe taşı denir ,bu taşların köşesi mutlaka 90C olmalı ve alt yüzeyle üst yüzey düz olmalıdır ve köşe taşı bir sırada sağa doğru uzun olandan bir sıraa ise sola doğru uzun olandan seçilmelidir.

Bir sıra taş dizilir ve bir sonraki sırada alttaki taşın tam üzerime koyulmaz mutlaka üztteki taş alttaki iki taşın birleşme noktasının üzerine koyulur bu sayede taşlar tuğla gibi sağlam bir şekilde örülür.

Yazan:  Özer çaylı

 


Taş duvar nasıl örülür, Taş duvar fiyatları, Taş duvar yapımı hakkında, Taş siteler, Taş duvar yapımı birim fiyat,

Taş duvar yapımı video, Taş duvar yapımı teknik şartnamesi, Taş duvar yapımı fiyatları, Taş Duvar Yapımı, Taş Duvar Modelleri, Dekoratif taş duvar nasıl örülür, Duvar Kaplama, Taş Duvar Kaplama, Dekoratif Doğal Taş Duvar ve Traverten, Taş duvar fiyatları,

Taş duvar örme, Taş Duvar Nasıl Örülür, Taş duvar hesabı, Taş duvar ustası, Taş duvar kıraç, Taş duvar yapımı, Taş Duvar Panel Modelleri, Taş duvarı nasıl örülür, Taş duvar yapımı, Taş Duvar Tekniği, Taş duvar fiyatları, Taş Ev, Taşev nasıl yapılır, taş duvar ustası, Taş ev ustası, taş duvar teknikleri hakkında videoyu sizlerle paylaşacağız.
Ekleyen : Fitness Hareketleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın