Home Cardio Far Born – Yağ Yakma


Home Cardio Far Born – Yağ Yakma


Home Cardio Far Born – Yağ Yakma  Evde fitness ile zayıfla :

Warm-Up: Bu çeşitli ısınma hareketleridir.İçinde sıçrama kolları açma ve bacak hareketleri içerir ve vücudu ısıtmaya yarar.Bunları videoda detaylı olarak izleyebilirsiniz.

Stretch: Bu hareketler vücudumuzdaki çeşitli kasların esneme ve gerilmesi içindir böylece vücudumuz dahada esnek ve çevik olur.Bunlar omuz kasları,göğüs kasları,bacak kasları,baldır,kol,sırt kaslarından oluşurlar.

Cırcıutı1: Bu hareketler çeşitli Fitness hareketlerinden oluşurlar böylece kaslarımızın performansını arttırıp ve bedenimizi zinde tutarız.

Cırcıutı2:Çeşitli koşu yürüme dans ve zıplama hareketlerinden oluşur ve vücudumuzun tam yağ yakımı başladığı anda vu yakımı dahada arttırmaya yarar.Çeşitli fitness ve kardiyo egzersizlerinden oluşmaktadır.

Core: Bu hareket grubunda çeşitli karın hareketleri , esneme,germe ve çekme hareketleri bulunmaktadır ve bu şekilde antrenmanımızı tamamlıyoruz bu antrenmanı haftada 3 gün ve birer gün arayla devam ettirirseniz 3 ay gibi kısa bir zamanda vücudunuzda yağdan eser kalmayacaktır.
‘0 Dakika Jumpingjaks Hareketleri
Program ve HareketlerHome Cardio Far Born – Yağ Yakma

  • Önemli :

Antrenman öncesi yemek yemeyin en az 2 saat açlık olmalıdır.

Set arasında 30 ile 60 sn arası dinlenin , bundan daha uzun dinlnmek kaslaron soğumasına sebep olur.

Antrenman sırasunda 1 litre su tüketin , su hücreleri yeniler ve antrenman sırasında en az 1 litre su kaybını önler.

Eğer antrenmana başlamadan çok aç olursanız süt , ayran veya 1 -2 adet muz yiyebilirsiniz basit şeker asla kullanmayın antrenman sırasında hipoglisemiye sebep olabilir. ( şeker düşüklüğü).

Eğer antrenman sırasında kalbinizde olağan dışı çarpma veya ritim cozukluğu olursa veya mide bulantısı ,baş dönmesi,sebepsiz ve soğuk terleme antrenmanı hemen bırakıp biraz uzanın eğer geçmiyorsa mutlaka doktora görünmelisiniz.

Ağır bir hareket yapacaksanız veya ağırlık kaldıracaksanız mutlaka arkadaşınızdan yardım alın.

Hareketlere başlamadan çalışacağınız bölgeyi mutlaka ısıtın bu sakatlanmaların önüne geçer.

Antrenman süresi 1 ila 1.5 saat arasında olmalıdır.Daha uzun antrenman daha fazla kalori ve protein kayıbıdır.

Haftalık antrenman 3 – 4 gün olmalıdır haftada her gün antrenman gelişimi yavaşlatır.

Antrenman boyunca en az 1 litre su tüketin . Su enerjinizi yükseltecek ve harcadığınızı yerine koyacaktır.

not: Bu genel prensiplerdir spor dallarına göre depişiklik gösterebilir eğer sizin antrenörünüz veya eğitmeniniz daha başka çalışma prensipleri önerdiyse lütfen bu makaleyi dikkate almayaınız veya gözardı ediniz. Lütfen bu prensipleri uygulayacaksanız yinede çalıştığınız salondaki eğitmene danışmayı unutmayınız. İyi çalışmalar….

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın