Duvar Kağıdı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Duvar Kağıdı Uygulaması Nasıl Yapılır?


Duvar Kağıdı Uygulaması Nasıl Yapılır? :Evlerinizde sürekli aynı görüntüden ve soğuk duvarlardan sıkıldınızmı? , işte size duvar kaplama veya duvar kağıdı kaplama ile canlı ve yepyeni görüntü elde ederek hayatınıza canlılık katın…

 Eğer duvar üzerinde daha önceden yapılmış duvar kağıdı uygulaması varsa mutlaka sökülmesi, yoksa da kabarmış, dökülmüş boyaların kazınarak düzlenmesi gerekmektedir. Yani anlayacağınız uygulama yapılacak duvarın kuru, temiz ve pürüzsüz olması çok önemlidir. Özellikle renkli duvar kağıdı uygulanacaksa mutlaka ve mutlaka duvar üzerine çekilecek alçı macunun çok düzgün olması önemlidir. Çünkü yeterli derece düzleme sağlanamayan duvarlar renkli duvar kağıdı uygulaması yapıldığında sonradan ışığın yansımasıyla istenmeyen renk ve tonları ortaya çıkabilmektedir. Koyu renk duvar kağıdı uygulanacaksa şayet uygulamadan önce duvar kağıdının rengine uygun plastik boyayla duvar bir kat boyanmalıdır.

Uygulamaya başlamadan önce duvar kağıdı rulosunun içinde yer alan uygulama esaslarını dikkatle okuyalım. Duvar kağıdı uygulamasında kullanılacak olan iki tip yapışkan vardır. Bunlar perfax veya methylen toz yapışkan üzerinde belirtilen tarife uygun olarak temiz ve derince bir kap içerisine konularak yine temiz suyla iyice eriyip pelte kıvamına gelene kadar karıştırılmalıdır. Daha kalın ve ağır kağıtların uygulanmasında ise bu karışıma %20 oranında sıvı duvar kağıdı yapıştırıcısı da ilave edilmelidir.
Ekleyen : Fitness Hareketleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*